Atrakcje turystyczne W Dżwirzynie

Jedną z wyjątkowych miejscowości nad Morzem Bałtyckim jest malownicza wioska Dźwirzyno. Znajduje się w województwie zachodniopomorskim w powiecie kołobrzeskim. To, co wyróżnia ją spośród innych nadmorskich wiosek to bliskie sąsiedztwo z Jeziorem (Resko Przymorskie). To nietypowe usytuowanie sprawia, że co roku – zwłaszcza w sezonie letnim, przybywa wielu turystów. Baza noclegowa jest wtedy wyjątkowo oblegana, dlatego planując pobyt w tym czasie należy pamiętać o wcześniejszej rezerwacji. Gospodarze cieszą się dobrą opinią przyjezdnych, dlatego chętnie wynajmują przytulne pokoje z widokiem na plażę (Dźwirzyno – online) .

Jezioro znajdujące się w pobliżu to idealne miejsce dla miłośników sportów wodnych uprawiających kajakarstwo, jest przystań z wypożyczalnią sprzętu, który jest w dobrym stanie technicznym – ceny przystępne. Bardzo popularne jest także wędkarstwo. Doświadczony i cierpliwy wędkarz złowi tu wspaniałe okazy ryb, jak np.: sandacze, szczupaki, płocie czy leszcze. Jezioro połączone jest z morzem specjalnym kanałem. Na jego terenie znajduje się port rybacki, jak również przystań. Jest możliwość wybrania się na wycieczkę po morzu – stateczkiem turystycznym. Będzie to wyjątkowa przygoda.

Plaże w sezonie są strzeżone i wyjątkowo czyste – z uwagi na niewielki kurort turystyczny, w którym nie ma wielkiego tłoku. W okolicy znajdują się liczne punkty usługowe i gastronomiczne, gdzie zjeść można smaczny i zdrowy posiłek. Domeną menu są świeże ryby, przywiezione prosto z morza. Przy piasku znajdują się ścieżki spacerowe, można też spostrzec liczne stragany: z pamiątkami, sprzętem plażowym oraz przekąskami. Dźwirzyno pełne jest niesamowitych miejsc i zakamarków, w które warto poznać. Dźwirzyno to wspaniałe miejsce na wypoczynek.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>