Beztrosko w Rusinowie

Nikogo nie trzeba przekonywać, że polskie wybrzeże jest idealnym miejscem na spędzenie tam wakacyjnego urlopu. Miejscowością, którą koniecznie powinny odwiedzić osoby, które doceniają możliwość spędzenia choć kilku dni z dala od hałasu i dużej ilości turystów jest malownicze Rusinowo położone w województwie zachodniopomorskim. To miejscowość, która nie tylko umożliwia odetchnięcie po całym roku pracy w miejscu cichym – to także miejsce, w którym nie brakuje atrakcji, które pozwolą na urozmaicenie spędzanego tam urlopu.

Jest miejscowością niedużą, jednakże jej historia jest bardzo długa, bowiem pierwsze wzmianki na jej temat pochodzą z XIII wieku. Na terenie wsi przez długi czas głównym źródłem dochodów było rolnictwo, obecnie staje się typowym letniskiem. W samym centrum, ani w pobliskich miejscowościach nie działa żaden przemysł, zatem warto odwiedzić to miejsce choćby ze względu na wyjątkowo czyste powietrze. Rzecz jasna każdy turysta decydujący się na spędzenie urlopu nad Bałtykiem pragnie spędzać długie godziny na piaszczystej plaży. Ta, z której można korzystać przebywając w mieście bardzo pozytywnie wyróżnia się na tle innych, ponieważ jest wyjątkowo szeroka, ponadto nie jest tak zatłoczona jak większość plaż w popularnych nadmorskich kurortach. Jednak liczyć się z tym, iż aby dotrzeć na plażę często trzeba pokonać nawet dwukilometrową trasę, jest ona jednak wyjątkowo przyjemna, ponieważ częściowo prowadzi przez las sosnowy.

Po spędzeniu czasu na piachu można wybrać się na spacer po miejscowości – podczas przechadzki warto zwrócić uwagę na znajdujący się tu kościół pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, który prawdopodobnie został wybudowany jeszcze w XIV wieku. Świątynia jest wzniesiona z czerwonej cegły. Nietrudno zauważyć, że pobyt w tej niedużej miejscowości z pewnością nie będzie należał do nudnych. Na wczasowiczów czekają gospodarstwa agroturystyczne, wille, pensjonaty, a także prywatne kwatery (wszystkie oferty można znaleźć pod hasłem "noclegi Rusinowo"). Aby jednak mieć możliwość wypoczynku w tym wyjątkowym miejscu należy zatroszczyć się o znalezienie zakwaterowania – szczęśliwie, baza noclegowa Rusinowa jest spora i bardzo różnorodna.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>