Ciekawe miejsca w Pucku

Puck to idealne miejsce, by spędzić wakacje w województwie pomorskim. Znajdziemy tu kilka ciekawych miejsc i plażę, gdzie możemy wypocząć także aktywnie – uprawiając sporty wodne. To także idealna lokalizacja, by rozpocząć stąd dłuższe wycieczki rowerowe lub samochodowe. Niedaleko Pucka trafimy na Trójmiasto, Władysławowo i Mierzeję Helską.

Będąc w Pucku warto wybrać się na tutejsze molo. Jest to interesująca, drewniana konstrukcja, która pozwoli nam na spojrzenie na miasto z innej perspektywy oraz na skosztowanie dań tutejszej tawerny, która mieści się przy wejściu na molo. W okolicy znajdziemy także park, deptak oraz port żaglówek. Puck oferuje też turystom liczne kursy wycieczkowe po wodach Zatoki Puckiej. Istnieje też możliwość udziału w rejsach wędkarskich albo wypłynięcie na kutrze rybackim na otwarte morze, co ma miejsce jeszcze przed wschodem słońca. Zatoka Pucka jest miejscem, które wybierają chętnie także miłośnicy windsurfingu oraz kitesurfingu. Nie ma się im co dziwić, bo w tym miejscu warunki są naprawdę wyjątkowe. Od pełnego morza oddziela ten teren Mierzeja Helska, co powoduje, że po tutejszych wodach pływa się bardzo miło.

Niedaleko Pucka znajduje się wieś Mechowo. To miejsce, gdzie zobaczymy pomnik przyrody nieożywionej „Groty Mechowskie”. Są to jedyne w Polsce i Europie groty w skałach osadowych, zachowane na terenach nizinnych. Powstały one na skutek działalności płynących wód podziemnych. Mimo, że nie są wyjątkowo głębokie to i tak warto skorzystać z okazji, by je zwiedzić, bo trudno znaleźć podobne miejsce.

W samym Pucku warto zwrócić też uwagę na architekturę. Zabytkowy jest tu cały zespół urbanistyczny, który pochodzi z XVIII wieku i rozciąga się na rynek oraz okoliczne uliczki. Na rynku znajdziemy liczne, ciekawe kamienice, które obecnie zachowane są w bardzo dobrym stanie. Przy płycie rynku znajduje się także miejski ratusz. Innymi przykładami architektury, na które warto zwrócić uwagę, są m.in. kościół świętych Piotra i Pawła czy dawny szpital świętego Jerzego z XVIII wieku, z charakterystyczną, szachulcową konstrukcją.

Oprócz tych wszystkich atrakcji, Puck oferuje także doskonałą bazę noclegową. Puck oferuje noclegi swoim gościom w pokojach gościnnych, apartamentach, domkach na wynajem, ale też pensjonatach, hotelach i willach wczasowych. Każdy znajdzie tu więc coś dla siebie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>