Historyczne ciekawostki Ełku

Kościół Baptystów usytuowany został w Ełku przy ulicy 3 Maja 8. Świątynie wzniesiono na początku XX wieku. W 2011 roku baptyści dostali dofinansowanie, aby mogli wymienić okna w kościele, a w 2012 roku na remont dachu. Ten obiekt pochodzi już z 1905 roku. W 1989 świątynia została wpisana do księgi zabytków.

W Ełku przy samym Kościele św. Wojciecha stoi pomnik ofiarom Katynia (1940 rok) oraz Smoleńska (2010 rok). Pomnik na początku był poświęcony ofiarom katyńskim, lecz w roku 2011 został poświęcony także ofiarom Smoleńska. W Ełku możemy zobaczyć także wieżę wodną z Heimatmuseum, która pochodzi z roku 1895. Wieża ta nie jest już zaopatrzona w wodę. Właśnie w tej wieży znajduje się małe muzeum, znajdują się w nim przedmioty,takie jak: dawne ubrania, naczynia, narzędzia, piecyki, sprzęt gospodarstwa domowego oraz różnego rodzaju pompy. Stowarzyszenie Mniejszości Niemieckiej ''Mazury'' w Ełku od 1994 roku jest w posiadaniu tej wieży. Na samej górze, czyli z ostatnich okien wieży można podziwiać piękne widoki tego uroczego miasta. Można także w sezonie turystycznym zwiedzić Wieże wodną z Heimatmuseum w godzinie od 10:00 do 14:00 przy ulicy 11 Listopada 2. Ruiny zamku krzyżackiego znajdują się na Jeziorze Ełckim. Jest to obecnie jedna z wielu atrakcji turystycznych w Ełku.

Zatrzymując się tu na dłużej, warto spędzić nocleg w jednym z tutejszych pokoi [➨http://meteor-turystyka.pl/noclegi,elk,0.html]. Ofertę kwater proponuje nam Dom Faranaspa. Jest on usytuowany w miejscowości Woszczele przy ulicy Leśnej 6. Dom oferuje 10 miejsc noclegowych. W ofercie obiektu znajduje się 4 sypialnie natomiast w drugim domu – Spa jest zlokalizowane 5 sypialni. W ofercie znajduje się też 10 domków noclegowych. Cena pobytu w takim domku wynosi od 500 do 600 złotych za domek. Jeśli chodzi o dobę pobytową to trwa ona tutaj od godziny 17:00 do godziny 11:00 w ostatnim dniu pobytu. Właściciele akceptują obecność zwierząt za dodatkową opłatę. Opłata ta wynosi 30 złotych za dobę. Teren całego obiektu jest monitorowany. W cenę wynajmu także wchodzi możliwość skorzystania z jacuzzi, sauny oraz solarium. Ponadto do dyspozycji gości zostały oddane trzy kajaki oraz jedna łódka, których wypożyczenie również zawarte jest w cenie całego pobytu. Dla dzieci zostały przygotowane: basenik, trampolina, piłkarzyki, zjeżdżalnia, taras zabaw oraz przepiękny domek z drabinką.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>