Miasteczko westernowe i inne atrakcje Karkonoszy

Jeśli chcemy wybrać się na wakacje zarówno zimą, jak i latem, poszukujemy miejsca kompletnego, bogatego w atrakcje turystyczne, ale także z możliwością długich spacerów, zdobywania szczytów górskich, odpoczynku na łonie natury to idealnym wyborem będą Karkonosze. Jest to niezwykle atrakcyjny region na południu Polski zaraz przy granicy z Czechami, nawet najwyższy szczyt Karkonoszy, czyli Śnieżka – znajdująca się na wysokości 1609 m n.p.m. – należy zarówno do Polski, jak i Czech, a na jej szczycie znajduje się przejście graniczne oraz stacja meteorologiczna.

Do niespodzianek przyrodniczych należą także liczne szczyty i szlaki górskie oraz Karkonoski Park Narodowy (tu: http://wikipedia.org). Jednak warto wiedzieć, że przyrodnicze sensacje to tutaj nie wszystko, znajdziemy także masę innych, ciekawych opcji. Jedną z nich jest wyjątkowe miasteczko westernowe, które znajduje się pomiędzy Karpaczem, a Ściegnami. Miasteczko jest świetną okazją do spędzenia radosnego dnia z naszymi pociechami, przeniosą się one na dziki zachód. Liczne atrakcje przygotowane przez miasteczko westernowe, takie jak zorganizowane napady zbójników, widok czuwającego nad porządkiem szeryfa, sceny napadów na bank rodem z dzikiego zachodu czy wiele imprez takich jak Rodeo Show i koncert muzyki country – przyciągają w to miejsce wielu turystów przebywających w Karkonoszach. Wstęp do miasteczka westernowego nie jest drogi, dla dzieci jest to koszt zaledwie 9, a dla dorosłych 10 złotych za spędzenie być może całego dnia pełnego przyjemności. Oczywiście na terenie miasteczka westernowego znajduje się wiele punktów gastronomicznych, zarówno zwykłych jak i przystosowanych typowo wystrojem i ofertą pod kulturę dzikiego zachodu.

Do atrakcji również należy zaliczyć kościół Wang znajdujący się w Karpaczu, jest to wyjątkowa budowla, położona na wzgórzu, a w środku – ogromne wrażenie na nas zrobi wystrój tego typowo górskiego kościółka. Do atutów całego regionu należy baza noclegowa (tu: http://meteor-turystyka.pl). Karkonosze posiadają zarówno w Szklarskiej Porębie i Karpaczu, jak i poza tymi miastami wiele luksusowych hoteli i pensjonatów, ale także tańszych miejsc dla osób chcących zaoszczędzić trochę pieniędzy w kwaterach prywatnych jak i hotelach z mniejszą ilością gwiazdek, trzeba przyznać, że nie tylko noclegi ale i cała infrastruktura turystyczna jest na najwyższym poziomie.

One thought on “Miasteczko westernowe i inne atrakcje Karkonoszy

  1. Wybraliśmy się z naszymi dziećmi to westernowego miasteczka i spędziliśmy tam cały dzień, naszym dzieciom: Antoś, Julcia i Bartuś tak bardzo się podobało, że nie chcieli stamtąd wyjeżdżać

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>