Niesamowita wycieczka na Gubałówkę i Kasprowy Wierch

Zakopane to jedno z najbardziej popularnych turystycznie miasteczek w Polsce. Co roku, rzesze odwiedzających przyciągają w to miejsce nie tylko atrakcyjne widoki ale i rozmaite atrakcje, które nie pozwalają nudzić się ani przez chwilę podczas wyjazdu. W Zakopanem istnieje bardzo rozbudowana baza noclegowa – znaleźć tu można obiekty o rozmaitym standardzie. Jeżeli zależy Ci na tanich wakacjach, to bez trudu znajdziesz nocleg na campingu, polu namiotowym czy kwaterze prywatnej. Cena noclegu w tych miejscach wynosi około trzydziestu złotych od osoby za noc. W przypadku gdy jesteś bardziej wymagającym turystą i cenisz sobie dobrą lokalizację obiektu, jego komfort, a także rozbudowaną ofertę dodatkową, to możesz zatrzymać się w jednym z ekskluzywnych hoteli, gdzie za nocleg od jednej osoby trzeba zapłacić nawet kilkaset złotych.

Zakopane oferuje turystom moc atrakcji, a najpopularniejsze z nich to przejażdżki kolejkami na górskie szczyty. W Tatrach istnieją dwie kolejki – gondolowa na Kasprowy Wierch oraz szynowa na Gubałówkę. Obydwa przejazdy są niezmiernie popularne, choć to pod kolejką gondolową na Kasprowy Wierch tworzą się latem kilometrowe kolejki. Aby móc wjechać na górski szczyt trzeba wcześniej odstać w kolejce czasem nawet i kilka godzin. W roku ubiegłym Polskie Koleje Linowe wprowadziły innowacyjne rozwiązanie. Istnieje możliwość zakupu biletu na przejazd kolejką przez internet z rezerwacją godziny przejazdu. Bilet taki jest nieco droższy niż ten kupiony w kasie przy dolnej stacji lecz daje ten komfort, że nie trzeba stać w długich kolejkach. Przejazd na Kasprowy Wierch nie należy do najtańszych przyjemności. Za kurs w obie strony osoba nieposiadająca zniżek zapłaci prawie siedemdziesiąt złotych. Przejazd w jedną stronę to wydatek niespełna pięćdziesięciu złotych. Jeżeli chodzi o kolejkę na Gubałówkę, to ruch w większości odbywa się płynnie. W szczycie sezonu trzeba niekiedy poczekać kilkanaście minut na możliwość przejazdu. Przejazd kolejką na Gubałówkę jest znacznie przyjemniejszy dla kieszeni – kurs w obie strony to wydatek rzędu dwudziestu złotych. Ze znalezieniem atrakcyjnego i przystępnego cenowo noclegu w Zakopanem nie powinieneś mieć większego problemu. Zawsze jednak warto wcześniej poszukać atrakcyjnego miejsca do spania. W internecie dostępnych jest wiele ogłoszeń o wolnych kwaterach, wystarczy w wyszukiwarkę wpisać frazę “noclegi Zakopane”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>