Piękny Beskid Śląski – Ustroń

Województwo Śląskie jest niezwykle duże i zróżnicowane. Znajdziemy tutaj zarówno duże i bardzo różnorodnie wyglądające miejskie aglomeracje, gdzie życie codzienne tętni na wysokim poziomie, jak i malutkie, górskie miasteczka, gdzie w sezonie dzieje się sporo, jednakże zawsze jest przyjemnie. Jednym z takich miasteczek jest bez wątpienia Ustroń, będący jednym z dwóch popularnych uzdrowisk w województwie, położone w bliskim sąsiedztwie Czech. Ustroń jest to również świetna baza na weekendowy wypad dla osób, które na co dzień mieszkają w którymś ze Śląskich miast. Jego dobrze przygotowana baza noclegowa zapewni każdemu odnalezienie noclegu zgodnego z oczekiwaniami i możliwościami finansowymi. Do Ustronia możemy wybrać się zarówno solo jak i z całą rodziną. Możemy tu zamieszkać, w którymś schronisku lub pensjonacie oferującym komfortowo przygotowane noclegi (meteor-turystyka.pl), w których będziemy mogli spędzić miło czas. W ten sposób możemy poświęcić nawet tydzień na zwiedzanie miasta, jak i na piesze wycieczki po wszystkich szczytach Beskidu Śląskiego.

Etymologię nazwy miasta można tłumaczyć w prosty sposób. Położenie miasta jest niezwykle ustronne, w bardzo wysuniętym punkcie Polski, w dolinie Wisły, między dwoma szczytami, z dala od większej aglomeracji. Istotnie, w Ustroniu jest niezwykle spokojnie, panuje tutaj wyjątkowy mikroklimat, powietrze tutaj jest wręcz lecznicze, nie na darmo miasto dostało miano uzdrowiska. W sezonie letnim znajdziemy tutaj mnóstwo turystów, bowiem Ustroń jest bazą wypadową do wielu pieszych wycieczek. Biegnie stąd wiele szlaków, w tym słynny Główny Szlak Beskidzki. Jego pokonanie zajmuje wiele czasu, jednak jest podzielone na kilka mniejszych odcinków, na przykład na szlak prowadzący na sam szczyt góry Czantorii, szlak widokowy, pozwalający na zobaczenie wszystkich najpiękniejszych pejzaży Beskidu Śląskiego, niebieski szlak zabytkowy, który nauczy nas co nieco o historii okolicznych miasteczek oraz szlak sanatoryjny, wzdłuż którego spacerują osoby przebywające w pobliskich ośrodkach wypoczynkowych. Jeśli znudzą nam się piesze wycieczki, zawsze warto wsiąść w kolejkę linową i spokojnie wjechać na szczyt którejś z gór, przy okazji robiąc zdjęcia tym wyjątkowym okolicom.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>