Pogorzelica i jej nadmorskie atrakcje

Miejscowości nadmorskie cieszą się szczególną popularnością wśród turystów i to przez cały rok. Nie ma w tym nic dziwnego, nad Morzem Bałtyckim można cudownie wypocząć, zrelaksować się, a przy okazji podreperować swoje zdrowie. Wydziela się tu jod, który korzystnie wpływa na zdrowie, szczególnie w odniesieniu do górnych dróg oddechowych. Dlatego też wiele osób cierpiących na przewlekłe przeziębienia, rodziny z małymi dziećmi i osoby starsze, powinny te rejony jak najczęściej odwiedzać.

Nad morzem można się natknąć na wiele interesujących miejscowości, jedną z nich jest Pogorzelica. Ta malutka wioska ma charakter turystyczny, dlatego jej oferta noclegowa [tutaj: meteor-turystyka.pl/noclegi,pogorzelica,0.html] jest solidnie rozbudowana. Oznacza to, że  można znaleźć tu wiele noclegów i to w różnych rozbieżnościach cenowych. Dzięki temu każdego będzie stać na pobyt w tym miejscu. Pogorzelica to propozycje wielu pensjonatów i hoteli, każdy z nich ma inny standard i inne atrakcje dla turystów. Różnią się między sobą ceną i lokalizacją, warto więc przyjrzeć się kilku opcjom, zanim podejmie się decyzję o konkretnym noclegu. Wśród innych propozycji noclegowych można znaleźć domki letniskowe, kwatery prywatne, a także pola namiotowe. Każdy więc może wybrać taką propozycję, która przypadnie mu do gustu [inną interesującą nadmorską miejscowością jest Rusinowo].

Pogorzelica oferuje różne atrakcje turystom, jedną z najważniejszych jest kąpielisko nadmorskie. Jest ono czyste i schludne, o bezpieczeństwo nad nim dbają ratownicy w sezonie letnim. Można tu miło spędzić czas, nacieszyć się piękną pogodą, gdy ta dopisuje. Po plaży można pospacerować, obejrzeć niesamowity zachód słońca nad morzem czy po prostu wypocząć. W samym miasteczku dużą atrakcją dla turystów jest zabytkowa Ciuchcia Retro, którą można się przejechać po okolicy. Niektóre wagony są odkryte, co uprzyjemnia i ułatwia turystom zwiedzanie. Sama okolica Pogorzelicy sprzyja długim spacerom i wycieczkom rowerowym. Dużo tu zieleni, jest też Rezerwat Przyrody, w którym można spotkać wyjątkowe gatunki ptactwa wodnego. Prężnie rozwija się tu również baza gastronomiczna, dzięki której turyści mogą popróbować nadmorskich specjałów, w tym pysznej rybki. Lokale i sklepy są tu długo otwarte, dzięki temu na mieście można spędzić bardzo miły wieczór i poznać ciekawych ludzi.

2 thoughts on “Pogorzelica i jej nadmorskie atrakcje

  1. Ludziom z Pomorza trzeba wierzyć, gdy mówią o nadmorskich miejscowościach 😉 fajny blog, polecam każdemu kto chce poczytać ciekawe info i zaplanować pobyt nad morzem. HEY!

  2. Ja jestem ze Śląska ale każdego roku jadę na nocleg do Pogorzelicy mniej więcej na 2 tygodnie, właśnie żeby poprawić stan zdrowia i morskie powietrze naprawdę działa

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>