Pora na urlop w Szczyrku

Wakacje w Szczyrku to wspaniały pomysł na spędzenie ciepłych słonecznych dni nie tylko zimą, kiedy spadnie w okolicach śnieg i przyjeżdżają tu rzesze narciarzy, choć trzeba przyznać, że słusznie kojarzymy to miejsce z wyciągami narciarskimi. Nie jest to jednak miejsce, które usypia wraz z chwilą, kiedy stopnieją ostatnie płatki śniegu.

Szczyrk to urodziwe miasteczko. Jest położone pomiędzy Bielsko-Białą, Wisłą oraz Żywcem w Beskidzie Śląskim i z tego to właśnie powodu stanowi tak atrakcyjne tereny do całorocznej rekreacji. Mieści się tutaj wiele prestiżowych sanatoriów oraz ośrodki odnowy biologicznej, do których każdego roku przyjeżdża wielu ludzi z nadzieją na odzyskanie zdrowia. Wartym podkreślenia jest fakt, że szybko wraca się tu do zdrowia.

Z tego powodu mieści się tu Ośrodek Narciarski centralnego Ośrodka Sportu, który to jest niezwykle życzliwym adresem dla sportowców. Biorąc pod uwagę to, że są to tak atrakcyjne tereny pod względem krajobrazu oraz ukształtowania terenu, wspaniale czują się tu, miłośnicy aktywności sportowej zwłaszcza biegacze, przyjeżdżający tu coraz liczniej.

Koniecznie będąc na urlopie w Szczyrku trzeba odwiedzić w Sanktuarium Maryjne na Górce, jak również jaskinię lodową, której geneza ściśle wiąże się z nazewnictwem, zaś kawałki lodu znaleźć tu można niezależnie od pory dnia i roku. Na uwagę zasługuje także grota Malinowska, która jest dosyć trudna do zdobycia. Z tego właśnie powodu trzeba tu wejść po metalowej drabince, dalej zaś konieczne jest użycie sprzętu alpinistycznego. Dla wielu ludzi takie atrakcje stanowią wyzwanie, które trzeba przeżyć. Takie doświadczenia mają to do siebie, że dzięki temu, iż mamy jakąś trudność do pokonania, stajemy się mocniejszy nie tylko fizycznie ze względu na zdobywanie tężyzny, lecz również umacniamy swoją wiarę, że niemożliwe nie istnieje. Wszystkich, którzy kochają Beskidy, baza noclegowa w Szczyrku zapewne zadowoli (szczegóły tutaj http://meteor-turystyka.pl). Nie trzeba bowiem być Rockefellerem, aby spędzić naprawdę fajny urlop. Wystarczy odrobina dobrych chęci i nutka zaangażowania, abyśmy się cieszyli z udanych wakacji, które będą dla nas prawdziwą satysfakcją. Noclegi w Szczyrku pomogą nam spełnić marzenia o wspaniałym urlopie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>