Ski&Sun Świeradów-Zdrój

Świeradów-Zdrój to nie tylko miasto uzdrowiskowe, ale i niezwykle atrakcyjna miejscowość wypoczynkowa. To dobre miejsce dla tych, którzy pragną zrelaksować się wśród przepięknych Gór Izerskich, lecz wielbiciele zabytków oraz czynnego wypoczynku również będą zadowoleni. Warto przede wszystkim skorzystać z oferty Ośrodka Ski&Sun.

Ośrodek Ski &Sun w Świeradowie-Zdrój to ośrodek narciarski, który znajduje się na północnym zboczu Stogu Izerskiego. Wysokość tego wzniesienia to aż ponad 1100 m n.p.m. zaś główny ośrodek znajduje się mniej więcej w połowie tej wysokości. Słynie on przede wszystkim ze wspaniałej trasy narciarskiej, której długość to 2,5 km, a przewyższenie prawie 450 metrów. Trasa jest oświetlona oraz naśnieżana. Jej stopień trudności oceniony został jako czerwony. Warto wiedzieć, że zabezpieczona została przez siatki ochronne oraz specjalne materace, toteż turyści nie muszą się niczego obawiać. Należy ona do stowarzyszenia Polskie Stacje Narciarskie i Turystyczne. Kilka lat temu powstała także trasa biegowa "Izerski Szlak Cietrzewia", która w porach roku innych niż zima przeznaczona jest do pieszej turystyki. Prowadzi ona na Polanę Izerską, a także do schroniska turystycznego. W pewnym miejscu rozgałęzia się, a jeden wariant prowadzi przez rezerwat. Z kolei drugi wiedzie żółtym szlakiem turystycznym. Oprócz tego funkcjonuje tu wypożyczalnia zimowego sprzętu, restauracja, szkółka narciarska i dostarczający wielu wrażeń snowpark. Warto także wiedzieć, że ze Świeradowa-Zdroju na Stóg Izerski można dostać się kolejką gondolową, podlegającą pod Ośrodek Ski & Sun. Została ona udostępniona turystom pod koniec 2008 roku, a jej uroczyste otwarcie nastąpiło na początku 2009 roku. Gondole są ośmioosobowe, jest ich około 70, a cała trasa ma ponad 2 km. Warto wiedzieć, że maksymalna prędkość kolei wynosi ponad 20 km/h. Co ciekawe, jest ona w stanie przewieźć 2400 osób w ciągu jednej godziny.

Takie gondole to ogromna atrakcja nie tylko dla najmłodszych. Wielbiciele zimowego szaleństwa z pewnością będą zachwyceni Ośrodkiem Ski & Sun, ale atrakcji nie brakuje również latem i w innych porach roku. Większość osób zatrzymuje się w Świeradowie przynajmniej na kilka dni, co umożliwia obszerne zaplecze noclegowe (http://meteor-turystyka.pl/noclegi,swieradow-zdroj,0.html). Warto wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło: "noclegi Świeradów-Zdrój" i już szybciej rozejrzeć się za jakąś kwaterą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>