Urlop w Kościerzynie – dlaczego to dobry pomysł?

Gdy planujemy letni wypoczynek, warto wziąć pod uwagę także Kaszuby. To bynajmniej nie przypadek, że rejon ten cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony polskich urlopowiczów. Atrakcyjnie można spędzić czas np. w Kościerzynie, mieście położonym na południu Pojezierza Kaszubskiego. Miasto to jest wybierane przede wszystkim ze względu na korzystne położenie, a także niezwykłe krajobrazy. Jednak warto pamiętać i o tym, że w samym mieście można zobaczyć wiele interesujących obiektów.

Jednym z argumentów za urlopem właśnie w Kościerzynie jest znajdujące się tutaj wspaniałe Muzeum Kolejnictwa. To jedno z największych muzeów tego typu w naszym kraju. Obecnie możemy obejrzeć tutaj nie tylko wiele lokomotyw, ale także i zwiedzić zabytkową halę parowozowni. Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie to punkt, który powinny uwzględnić w swoich planach urlopowych zwłaszcza rodziny z dziećmi. W tym miejscu warto podkreślić, że zasadniczo tutejsze Muzeum Kolejnictwa jest częścią dużego Muzeum Ziemi Kościerskiej, które należy do ciekawszych miejsc na terenie miasta. Z pewnością wizyta w muzeum dostarczy sporo wartościowych informacji na temat historii oraz kultury Kaszub.

Kościerzyna kojarzona jest zwykle z pięknymi, okolicami rekreacyjnymi. Samo miasto otoczone jest gęstymi lasami, w pobliżu znajduje się kilka jezior. Można zatem nie tylko korzystać z możliwości kąpieli oraz żeglowania. Również i miłośnicy wędkarstwa powinni być zadowoleni. Możliwa jest jak najbardziej turystyka rowerowa, bez problemu da się wypożyczyć rowery. Zimą można z kolei skorzystać z możliwości przejażdżki saniami po Kościerzynie i okolicach.

Prawdziwą przyjemnością dla urlopowicza będzie z pewnością spacer po mieście, oczywiście z uwzględnieniem kościerskiego rynku, który dotychczas ma układ ulic typowy dla epoki średniowiecza. Na rynku znajduje się zabytkowy ratusz. To budynek w stylu neogotyckim z 1943 roku. Oprócz tego można tutaj zobaczyć także wiele kamienic secesyjnych oraz eklektycznych, które pochodzą z przełomu wieków XIX i XX. Na pewno każdy z nas chce, aby jego urlop był jak najbardziej udany. Warto zatem pomyśleć o tym, by tuż po zaplanowaniu wyjazdu zarezerwować jakieś noclegi w Kościerzynie (➜http://meteor-turystyka.pl/noclegi,koscierzyna,0.html). Z tym w zasadzie nie powinno być problemu. Baza noclegowa jest na tyle duża, że nawet w sezonie letnim można znaleźć noclegi o atrakcyjnym położeniu i dobrym standardzie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>