Wędkowanie w Dziwnówku i okolicach

Rok w rok w sezonie letnim do Dziwnówka ściągają goście, którzy chcą tu albo plażować na pięknych kąpieliskach, albo aktywnie spędzać czas na łonie natury. Można tu uprawiać sporty wodne oraz zwiedzać okolicę pieszo lub na rowerach. Na wszystkich urlopowiczów czeka tu przytulna baza noclegowa, złożona głównie z niewielkich pensjonatów.

Różnorodność okolicznych zbiorników wodnych kusi także wędkarzy, którzy pragną spróbować tu swoich sił również w połowie ryb morskich. Amatorzy wędkowania w Bałtyku najczęściej zarzucają wędki z mola lub przybrzeżnych skał. Niektórzy z nich wypożyczają sobie łódki, aby wypłynąć trochę dalej w głąb morza. Dla bardziej doświadczonych wędkarzy organizuje się specjalne rejsy połowowe, które prowadzą doświadczeni hobbyści z okolicy. Ci profesjonaliści wiedzą doskonale, gdzie najłatwiej można złowić na wędkę ryby morskie i chętnie podpowiedzą, w jaki sposób je skutecznie schwytać i doholować do kutra. Mimo pomocy instruktora, tego typu rejs najlepiej sprawdzi się wśród uczestników, którzy mają za sobą pewne doświadczenia w łapaniu dużych ryb, chociażby szczupaków.

O udane połowy szczególnie łatwo na Zalewie Kamieńskim, gdzie można trafić na leszcze, łososie, liny i szczupaki. Wędkarze zasadzają się tu na przybrzeżnych skałkach, molach i pomostach, lub wypływają łódką w przybrzeżne zarośla, w których żerują ogromne egzemplarze szczupaków. Tu właśnie można nabrać wprawy przed wyprawą rybacką na Bałtyku, nie ryzykując przy tym choroby morskiej. Ci, którzy wolą wędkować w bystrym nurcie rzeki, powinni skorzystać z łowisk nad Dziwną, w której można złapać między innymi jazgarza, klenia oraz sandacza. Przy odrobinie szczęścia uda się schwytać pyszną rybkę, którą od razu po oprawieniu można wrzucić na patelnię lub grilla. Pechowcom pozostaje wizyta w jednej z tutejszych smażalni, w których podstawę menu stanowią właśnie świeże ryby. Dla wędkarzy, którzy przyjechali tu na parę dni na noclegi Dziwnówek okaże się znakomitym miejscem do uprawiania ulubionego hobby. Zapaleni miłośnicy wędkowania mogą szukać szczęścia w bystrych nurtach Dziwny, zarzucać kij nad Zalewem Kamieńskim, a nawet wypłynąć na wędkarski rejs morski, podczas którego zasadzą się na bałtyckie ryby pod okiem doświadczonych profesjonalistów. Warto więc wykupić sobie pozwolenie i spędzić wędkarski urlop właśnie w tym kurorcie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>